Zpřísněná opatření vlády k pandemii

17.12.2020 22:48

Milí věřící, farnice a farníci,

v rámci reakce na zhoršený stav statistiky onemocnění zvedla vláda v systému PES úroveň opatření na čtvrtý stupeň. Pro nás z toho vyplývá, že se snižuje počet účastníků na obřadech v kostele na 20 % míst k sezení. Osoby zajišťující obřad (kněz, ministranté, kostelník, varhaník apod.) se nezapočítávají. Biskupství prosí o dodržování předpisů; konkrétně se jedná o udržování rozestupů  2 m v jedné řadě (s výjimkou členů jedné domácnosti), dezinfekce rukou při vstupu do kostela, důsledné nošení roušek, nepodávat si vzájemně ruce při pozdravení pokoje a vzdát se hromadného zpěvu.

Shromáždění pořádaná církví jsou povolená v době od 5:00 do 22:59 hodin.

Toto krizové opatření vlády platí od 18.12.2020 , 00:00 hodin do 23.12.2020 , 23:59 hodin.

O obřadech v době Vánočních svátků od 24.12.2020 probíhají intenzivní jednání, aby bylo možno povolit uvolnění, které by umožnilo alespoň celebrovat půlnoční mši. Informace o aktuálním stavu jednání a z toho plynoucích opatření byly přislíbeny; budeme vás informovat, jakmile nám bude oznámen aktuální stav věcí.